فروش انجیر خشک
خانه / انجیر خشک / مرکز خرید عمده انجیر خشک در ایران

مرکز خرید عمده انجیر خشک در ایران

خرید عمده انجیر خشک در ایران از طریق فروشگاه های اینترنتی فروش انواع خشکبار آغاز شده است. قیمت فروش محصولات در این مرکز بسیار مناسب است.

کاشت درخت انجیر

خرید عمده انجیر خشک

درخت انجیر با نام علمی فیکوس، گیاهی از خانواده موراسه است که بیش از ۶۰۰ گونه مختلف دارد.

گونه های مختلف این درخت اغلب به صورت وحشی و زینتی روییده می‌شوند و برخی هم به عنوان درخت انجیر خوراکی مورد کشت و برداشت قرار می گیرند.

انجیر از نظر میوه در باغبانی شامل انواع خوراکی و غیرخوراکی می‌شود.

نوع خوراکی درخت انجیر از نظر گیاه شناسی به نام فیکوس شناخته می شود و نوع غیر خوراکی آن در واقع نوعی درخت نر بوده که کاربرد بیشتر آن در زمینه زینتی و تزئینی می باشد.

انواع درخت انجیر خوراکی در ایران تولید می‌شوند و کشت و برداشت آنها در نقاط مختلف از ایران در حال انجام می باشد.

معمولا درختان کشت شده در مناطق مختلف ایران به نام انجیر بر دهی معروف هستند که این درختان در واقع سه نوع ثمره زمستانه، بهاره و تابستانه دارند و از نوع بهاره آن برای گرده افشانی نیز استفاده می شود.

تولید محصول انواع درخت انجیر خوراکی در طول سال متفاوت است و در برخی از آنها تولید محصول به صورت یک مرحله ای است و در برخی از آنها به صورت دو مرحله ای می باشد.

در صورتی که درخت به صورت یک مرحله محصول تولید کند، محصول خود را در تابستان به ثمر می‌رساند و اگر درخت به صورت دو مرحله ای به تولید محصول منجر شود مرحله اول در بهار یا اوایل تابستان و مرحله دوم که محصول اصلی درخت در این بازه زمانی تولید می شود در اواخر تابستان میوه می دهد.

انواع درخت انجیر خوراکی

خرید عمده انجیر خشک

جالب است بدانید انجیر خوراکی به سه دسته کلی تقسیم بندی می شوند:

  • انجیر معمولی
  • انجیر ازمیر
  • انجیر سان پدرو

انجیر نوع معمولی، معمولا از دوران باستان در ایران کشت می شده و به صورت وحشی در مناطق خشک و آفتابی رشد می کرده است.

انجیر ازمیر مهمترین نوع انجیر اقتصادی در ایران است.

انجیر ازمیر در ایران به ارقام مختلف سیاه، سبز، شاه انجیر و کشکی تقسیم‌بندی می‌شود و عمده ترین انجیر های تولیدی در ایران از نمونه‌های گونه سبز انجیر ازمیر است.

انجیر سان پدرو در هر فصل دو مرحله به تولید محصول می انجامند که مرحله اول آن مهمتر بوده و به گرد افشانی نیاز ندارد در حالی که محصول مرحله دوم آن برای ثمر دادن نیاز به گرد افشانی بر روی درخت دارند.

خرید عمده انجیر خشک

همانطور که قبلا گفته شد انجیر خشک در ایران در مناطق مختلفی تولید می شود و در انواع و اقسام مختلفی وارد بازارهای تجاری می شود.

خرید عمده انجیر خشک از طریق فروشگاه های اینترنتی عرضه محصولات خشکباری برای تمامی مشتریان در سراسر ایران امکان پذیر شده است. برای این منظور مشتریان و متقاضیان گرامی این میوه پرخاصیت می توانند با مشاورین مجموعه ما در ارتباط بوده و بعد از انتخاب محصول نسبت به ثبت سفارشات خود اقدام نمایند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیریت: منزه
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120031540
آدرس کانال: zarindaneh_estahban@
پست الکترونیکی: monazzah540@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قطب تولید انجیر خشک

قطب تولید انجیر خشک مرغوب

قطب تولید انجیر خشک مرغوب کجاست؟ آیا می خواهید مطالب بیشتری در مورد این موضوع …